دومین كنگره بين المللي و دهمین كنگره پژوهشی زنبورعسل ايران
دومین كنگره بين المللي و دهمین كنگره پژوهشی زنبورعسل ايران
2020-10-26
دکتر ستاری و استاندار الیرز در استارتاپ دکتر زنبور

بازدید دکتر سورنا ستاری، استاندار البرز و معاونین وزیر جهاد کشاورزی از استارتاپ دکتر زنبور

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و هیئت همراه در جریان بازدید از مرکز رشد واحدهای فناور علوم دامی، مستقر در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، از دفتر دکتر زنبور بازدید و با برنامه ها و اهداف این استارتاپ در حوزه صنعت زنبورداری کشور، آشنا شدند.
همبنیانگذاران دکتر زنبور با اشاره به چالش های احصاء شده در صنعت زنبور داری کشور خصوصاً در جنبه های بازاریابی و برندینگ، چالش توزیع عسل های دست ساز و تقلبی و ضرورت عرضه محصولات سالم و معرفی سایر فرآورده های متنوع زنبور عسل، نیاز جامعه زنبورداران کشور به وجود پایگاه دانش و فنون زنبورداری دانش بنیان و همچنین اشاره به نقش زنبور عسل در جهش تولیدات کشاورزی و حفظ و رونق کشاورزی و منابع طبیعی، اهداف اصلی دکتز زنبور را تشریح نمودند. دکتر سورنا ستاری نیز ضمن تقدیر و استقبال از طرح ها و اهداف دکتر زنبور، با پی گیر شدن تعداد و نحوه اجماع شبکه زنبورداران تحت پوشش، برای این استارتاپ آرزوی موفقیت نمودند. لازم به ذکر است در این بازدید، مقامات بلند پایه کشوری و استانی نیز حضور داشتند.
ایشان در ادامه بازدید خود در جمع مدیران موسسه و سایر واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد گفتند: این موسسه باید دنبال ایجاد زیست بوم فناوری و نوآوری در مجموعه خود باشد. ایده های نوآور جوانان به فعالیت شما رونق می‌دهد و باید با کمک این ایده ها به تجاری سازی محصولات هسته‌های فناور کمک کنید. به گفته معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، موسسه باید در وهله نخست بر محیط اطراف خود تاثیرگذار باشد. چرا که پیشرفت امری درون زا است. تا زمانی که موسسه بر روی منطقه خود تاثیر نگذارد نمی تواند در رشد کشور موثر باشد. وی معتقد است که موسسه باید زیست بومی باشد که از جوانان و ایده های آنها محافظت کند. آنها هزینه‌های لازم برای تولید محصول ندارند و راه تجاری سازی آن را نمی دانند. این زیست بوم باید حامی آنها تا مرحله تجاری سازی باشد.
رییس ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان ادامه داد: این موسسه باید عدد قابل توجهی از درآمد خود را از محل فروش فناوری، قرارداد با صنعت و فروش شرکت ها تامین‌ شود. این کار اقدامات موسسه را موثرتر می کند. ستاری همچنین گفت: موسسه تحقیقات علوم دامی باید پذیرای جوانان و ایده های آنها باشد و پس از رشد و بلوغ این شرکت ها درصدی از سود آنها را برای توسعه فعالیت های تحقیقاتی خود بردارد. ستاری افزود: حوزه دام‌ حوزه ای اقتصادی و ثروت زا است که اگر ایده های خلاق هم به آن ورود کند سود اقتصادی زیادی نصیب کشور می شود. معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با تاکید بر آمادگی معاونت برای حمایت از شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه دامی، بیان کرد: ما برای توسعه اقتصادی و علمی حوزه دام آمادگی داریم و از شرکت های این حوزه حمایت مالی می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button